Závity

Závity

Závity respektive spoje, k jejichž spojování se závity používají je velké množství. Některé závity se používají standardně a některé lze označit za speciální závity, jejich použití již tak běžné není. Jiné závity se používají v Evropské unii, s jinými závity se můžete setkat v zámoří. Závit je určen závitovou plochou.

Závit může být pravý, to je nejobvyklejší typ závitu, dále závit levý, závit vnitřní nebo vnější, závit jednochodý nebo vícechodý.

Standardy závitů

Pokud rozdělíme závity podle profilu a stoupání, nejznámější závity jsou: metrický závit, Whitworthův závit, který se udává v palcích nebo-li také trubkový závit. Whitwortův závit může být buď kuželový nebo válcový.

Dále se používá jemný metrický závit, unifikovaný palcový závit, oblý závit - například u spojovacích táhel vagonů, lichoběžníkový závit rovnoramenný, lichoběžníkový závit nerovnoramenný.

Lichoběžníkové závity jsou jednochodé a vícechodé. BSP a BSPT jsou britské závity. NPT závit je americký závit stěžejní a ASME je americký jemný závit. Americký závit se používá z důvodů těsnících účinků v závitu.

Požadavky na zpracování služby

Naší specializací je výroba závitů standardních typů a dále pak výroba atypických závitů jako jsou například:

  • Americký trubkový závit NPT.
  • Anglický závit BSP a BSPT.

Ideální pro naši výrobu je pokud má zákazník alepoň částečně zpracovanou výkresovou dokumentaci.

V případech, že zákazník nemá výkresovou dokumentaci k dispozici, ale má alespoň starý kus se zbytky závitu, jsme schopni závit vyrobit podle opotřebovaného kusu. V tomto případě, ale opotřebovaný díl musíme mít fyzicky k dispozici.

K výrobě závitů používáme tato zařízení CNC řízené stroje a ruční zpracování, používáme nářadí a technologie odpovídající náročnosti zakázky. Pro výrobu používáme zejména profilové plátky SECO, Sandvik, ISCAR, Mitshubishi, Pramet, Narex Ždánice, Narex Bučovice a další.

Fotogalerie

Závity

Závity

Máte dotaz, návrh? Potěší nás, když nám napíšete.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.Proč oslovit nás?

Česká společnost 3VKOVO, s.r.o.

Rychlý kontakt

3VKOVO, s.r.o.
Káranice 79
503 66

Mobil: +420 603 767 878

WWW: www.sulcinox.cz
E-mail:

IČO: 61189481
DIČ: CZ7008023110

certifikace ISO 9001


© 2019, 3VKOVO, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑